Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

0
 

Łowisko "LANDA"

Nasze łowiska - LANDA

Landa - łowisko o powierzchni 1,90ha jest zbiornikiem przepływowym utworzonym przez spiętrzenie wody groblą na małym cieku wodnym w Kańczudze, tuż przed jego ujściem do rzeki Mleczki.

Lokalizacja i dojazd

 Aby dojechać do łowiska należy na głównym skrzyżowaniu w Kańczudze skręcić w kierunku Pruchnika (jadąc od strony Przeworska - skręcamy w lewo). Po przejechaniu około 300m widzimy przed sobą Fabrykę Urządzeń Mechanicznych KAMAX. Tu skręcamy w lewo (przejeżdżamy obok bramy fabryki) i jedziemy drogą zakładową (znowu ok. 300m), która prowadzi nad samo łowisko.

Szerokość i głębokość

Od strony cieku zasilającego zbiornik jest najwęższy (ok.15m) i najpłytszy (ok. 50cm). Ta część jest wyłączona z wędkowania - pozostawiona jako tarlisko. Dalej zbiornik jest coraz szerszy osiągając ok. 70m (w tej części znajduje się malutka wysepka) po czym znów się zwęża w kierunku grobli do ok. 25m.

Na części przeznaczonej do wędkowania głębokość jest zmienna i wynosi od 60cm do ok. 2m. Jednak na terenie gdzie rozgrywane są zawody dno jest w miarę równe a głębokość wynosi od 1,3m do 1,8m.

Gatunki ryb

Gatunkiem, który dominuje w zbiorniku i dba sam o siebie jest płoć. Równie ważnym gatunkiem, tyle że z zarybień jest karp. Dość licznie występują jeszcze karaś, lin, jaź, szczupak i okoń a rzadziej amur, wzdręga i tołpyga, której jednak ostatnimi czasy nikt złowić nie zdołał...

Techniki i taktyki

W łowieniu rekreacyjnym wiadomo - wędkarz dostosowuje metodę do gatunku.

W czasie zawodów spławikowych zawodnicy stosują zestawy pełne (6-7m baty) i skrócone (tyczki 9-11m), przy czym trudno wskazać która metoda na tym łowisku jest skuteczniejsza. Rybą, którą robi się wynik prawie zawsze jest płoć - inne gatunki są przyłowem, jednak wystarczy jakiś bonus w postaci karpia lub dorodnego karasia czy lina i... od razu szczęśliwy łowca jest w czołówce. Jednak nastawianie się na tylko grubą rybę bywa grubym błędem.

Wynik 3-godzinnej tury, który z reguły daje miejsce w trójce zwycięzców to ok. 2000pkt.

Wędkarzom łowiącym pod lodem Landa oferuje płocie i okonie. Jednak podczas zawodów w lutym 2006 r. zdecydowanie dominowały małe (do 20cm) pasiaste drapieżniki, które chętniej niż płocie atakowały podrygujące nad dnem mormyszki. Zaś wynik, który po 2-godzinnej turze dawał miejsce wśród najlepszych to ok. 800 pkt.

D. Żurek

Nasze Menu

Nasze wiadomości

Ostatnio komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Ilość odwiedzin